Як не загубитися у вирі інформації

Масивні потоки інформації давно вже стали звичним явищем і затягують нас у вир подій, інколи непередбачуваних і нами не усвідомлюваних та не контрольованих. У добу цифрової інформації нікого не здивуєш величезною кількістю новин, які щосекунди з’являються в різних медіа. Однак кількість – ще не означає ЯКІСТЬ! Чим більше інформації – тим складніше відділити правду від неправди, а відтак – тим легше потрапити на гачок дезінформації, маніпуляцій.

Як не застрягнути в болоті фейків, що може затягнути дуже-дуже глибоко?

Як відфільтрувати правдиву інформацію від відверто фальшивої?

Відповідь на ці запитання одна, проте досить дієва, – бути медіаграмотним! Уміти аналізувати різні види інформації (від тексту – до відео), критично оцінювати повідомлення, що поширюються різними каналами (від чуток у транспорті до нового допису у фейсбуці), навчитися свідомо сприймати і правильно тлумачити отриману інформацію, аналізувати саму реальність, яку конструюють для нас медіаджерела, – усе це важливо в сучасному інформаційному суспільстві. Знання про інформацію, правила її виробництва й поширення рятує життя.

Як стати медіаграмотним?
Долучайтеся до наших курсів!

Просвітницькі курси з медіаграмотності – це проєкт міжнародної грантової програми DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» (Національний проект Erasmus+ KA2 – Cooperation for innovation and the exchange of good practices – Capacity Building in the field of Higher Education). Це низка невеликих тематичних курсів з медіаграмотності, розроблених командами DESTIN з 9 університетів України: Запорізький національний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені Степана Дем’янчука, Львівський національний університет імені Івана Франка, Маріупольський державний університет, Сумський державний університет, Український католицький університет, Ужгородський національний університет.

Опануйте зміст курсів – і ви ЗМОЖЕТЕ:

Щоб опанувати нашу програму, зробіть простий крок – перейдіть за посиланням.

Бажаємо успіху на шляху до нових знань