Львівський університет та Університет імені Адама Міцкевича підписали Угоду про співпрацю

8 серпня 2022 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте підписання Угоди про співпрацю з впровадженням магістерських програм на основі спільно погодженої програми між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Університетом імені Адама Міцкевича у Познані (Польща).

Захід відбувся в онлайн-форматі. Участь у зустрічі взяли Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, декан факультету журналістики, професор Іван Крупський, заступник декана з наукової і навчально-методичної роботи факультету журналістики Андрій Яценко, завідувачка кафедри нових медій Наталія Габор та доцентка кафедри нових медій Юліана Лавриш.

З польської сторони у заході взяли участь Ректорка Університету імені Адама Міцкевича у Познані Богуміла Канєвська, декан факультету політичних наук та журналістики Анджей Стельмах, заступник декана Шимон Оссовський та доцент кафедри політичної філософії Бартош Гордецький.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник. Привітавши присутніх, Володимир Петрович насамперед подякував усьому польському народу, і Університету імені Адама Міцкевича зокрема, за «позицію і братерську допомогу, яку Польща здійснює, підтримуючи нас у війні проти російського агресора». «Сьогодні ми вступаємо у новий етап україно-польських стосунків, для яких характерними будуть взаємні цінності поваги і демократії з огляду на минуле і його сприйняття. Ми і надалі плідно працюватимемо над майбутнім разом із шанованим Університетом імені Адама Міцкевича. Ми різні, але подібні у двох принципах, які все ж таки нас об’єднують: наші університети базуються на засадах розвитку науки і демократії», – зазначив Володимир Петрович.

Ректор висловив слова вдячності адміністрації Університету імені Адама Міцкевича і факультету політичних наук та журналістики, зазначивши, що польські колеги виконали важку і кропітку роботу із налагодження співпраці та реалізації проєкту подвійних дипломів між нашими університетами. «Я переконаний, що підписання цієї Угоди і реалізація проєкту щодо подвійних дипломів – це програма реальної співпраці молоді і науковців України та Польщі, що дасть можливість ще більше їх зблизити», – зауважив Ректор.

До присутніх звернулася також Ректорка Університету імені Адама Міцкевича у Познані, професорка Богуміла Канєвська. Богуміла Канєвська висловила слова вдячності усім колегам, які долучилися до ініціативи розробки Угоди про співпрацю з впровадженням магістерських програм між університетами та подякувала українським колегам за «налагодження функціонування українського Університету у дуже важкий для українців час».

«Я щиро вдячна за теплі слова, які висловив нашому колективу і польському народу Ректор Львівського університету. Вдячна за згадку про нашу спільну історію, адже найважливішим у ній є те, що з неї можна взяти для себе уроки. Я глибоко переконана, що і український, і польський народи почерпнули з історії усе важливе, і тепер є солідарними у такий складний час. Тож хочемо Вас запевнити у нашій підтримці і допомозі», – наголосила Богуміла Канєвська.

Ректорка Університету імені Адама Міцкевича зауважила також те, що вчені спільними зусиллями змогли зреалізувати цей проєкт. «Хочу щиро подякувати усім, хто долучається до підписання надзвичайно цікавої і корисної Угоди як для науковців наших університетів, так і для студентів, а також для майбутнього загалом. Дивлячись на події у Європі, ми повинні бути горді з того, що можемо брати участь у таких процесах. Користуючись нагодою, хотіла б висловити слова щирої вдячності українським вченим, які стали частиною європейських університетів. Бажаю Вам, колеги, витривалості і сили, надії, що ми усі разом вистоїмо проти тоталітарної російської агресії», – підкреслила Ректорка.

Угоду про співпрацю між університетами підписали у трьох примірниках – українською, польською та англійською мовами. Після церемонії підписання Ректор Львівського університету відзначив, що відбулася «непересічна подія, яка засвідчила прагнення наших університетів й надалі плідно працювати». «Я переконаний, що ця співпраця буде плідною, адже вона відбуватиметься на рівні університетів, факультетів, кафедр і науковців. Журналістика – це сила. У боротьбі з агресором потрібно об’єктивно й адекватно висвітлювати інформацію. Тож я переконаний, що разом із Вами ми точно приречені на успіх», – зазначив Ректор.

До присутніх звернувся також декан факультету політичних наук та журналістики Університету імені Адама Міцкевича Анджей Стельмах. «Угода, яку ми сьогодні спільно підписали, зобов’язує нас до конкретних дій, співпраці у двох своєрідних вимірах – едукації студентів, а також співпраці між науковцями. Для нашого факультету дуже важлива і потрібна співпраця із Львівським університетом, і ми надзвичайно раді, що така кооперація на рівні інституцій від сьогодні офіційно розпочата», – зауважив декан Анджей Стельмах і подякував колективам науковців обох університетів за реалізацію і роботу над проєктом.

«Символічно, що сьогодні між нашими університетами підписаний договір про співпрацю, – висловив переконання декан факультету журналістики Львівського університету, професор Іван Крупський. – «У нас вже є певні традиції, утім потрібний також і розвиток. А відтак, наш факультет і Університет готові й відкриті до співпраці та нових ідей, аби наша спільна діяльність була корисною для всіх».

Додамо також, що ініціативу програми реалізовано у межах проєкту Erasmus+KA2 “Журналістська освіта для демократії в Україні” , в якому ЛНУ ім. Івана Франка та Університет Адама Міцкевича є університетами-партнерами.

Тож для того, аби студенти стали освіченими і компетентними фахівцями у сфері нових медіа, соціальних комунікацій та журналістики, їхнє навчання відбуватиметься у багатокультурному академічному середовищі, будуть створені належні умови для вивчення журналістського досвіду різних держав для опанування відповідних професійних навичок і вмінь.  Відтак, Угода про співпрацю з впровадженням магістерських програм на основі спільно погодженої програми між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Університетом імені Адама Міцкевича у Познані передбачає співпрацю в реалізації магістерської освітньо-наукової програми «Нові медіа і комунікаційні технології» на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка (кваліфікація «магістр журналістики») і «Журналістики та соціальних комунікацій» (кваліфікація – «магістр журналістики і соціальних комунікацій») в УАМ. Це можливість для студентів однієї сторони провести паралельне навчання в рамках освітньої програми іншої сторони. А відтак студенти, які успішно завершать освітню програму, складуть магістерський іспит, напишуть магістерську роботу і отримають два дипломи – диплом Університету Адама Міцкевича і диплом Львівського національного університету імені Івана Франка.

Джерело: Пресцентр lnu.edu.ua
Світлини: Юлії Гриценко

Read more more on: