Співробітництво задля інновацій: Ліззі Пауелл поділилася досвідом роботи на ВВС з мобільної журналістики
10 лютого майстер-клас «Мобільна журналістика» викладачки з кіно, телебачення і цифрового виробництва Університету Бат Спа (Велика Британія) Ліззі Пауелл об’єднав студентів і викладачів журналістики з 12 українських університетів в режимі онлайн, поширюючись на нові регіональні осередки журналістської освіти. Команда DESTIN опановує інноваційні практики та сприяє обміну досвідом.
Координатор проєкту DESTIN, керівник з розвитку європейських проєктів, професор Університету Бат Спа Єн Гадд акцентував на розвиткові демократії в Україні і трансформації журналістики за участю університетів.
«За допомогою проєкту DESTIN ми можемо обмінюватися досвідом і черпати нові знання від колег з партнерських університетів, власне університету Бат Спа», – зазначив директор інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор Володимир Різун.
Під час майстер-класу Ліззі Пауелл, яка має 20-річний досвід роботи у відділі новин на радіо та телебаченні Бі-Бі-Сі, обговорювалися питання класичної і «мобільної» подачі інформації, розглядалися переваги і недоліки мобільної журналістики, зокрема горизонтальної і вертикальної зйомки, особливостей складання тексту новин тощо. «Перевагою MOJO – мобільної журналістики – є безпосередня наближеність до подій, використання інших підходів до сюжету та постановки питань, а також доступність, оперативність, швидкість, легке завантаження до соціальних мереж», – вважає Ліззі Пауелл. Спікерка відповіла на всі питання аудиторії та порадила приділяти увагу деталям, встановлювати добрі стосунки з людьми, про яких журналісти знімають репортаж. Після заходу всі учасники отримали сертифікати.
Можливість науковій спільноті вивчити досвід Бі-Бі-Сі з’явилася завдяки синергії двох проєктів: проєкту ЄС Еразмус Плюс DESTIN «Журналістська освіта за демократію в Україні: розбудовуємо стандарти, доброчесність та професіоналізм» і проєкту «MediaHub», що втілюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Захід проходив на базі Маріупольського державного університету.