Оновлені програми з журналістики МДУ пройшли рецензування у межах проєкту DESTIN

11 березня у рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» відбулося рецензування оновлених програм зі спеціальності «Журналістика». Навчання за європейськими стандартами студенти Маріупольського державного університету розпочнуть вже у вересні 2020 року.

Оновлені освітньо-професійні програми презентували викладачі кафедри соціальних комунікацій МДУ науковий керівник проєкту, декан факультету філології та масових комунікацій, професор Світлана Безчотнікова, доцент Олена Мельникова-Курганова, голова громадської організації «Громадське радіо», старший викладач Андрій Куликов, асистент, редактор ТРК «Євростудія» Наталія Андреєва та асистент, провідний фахівець навчальної лабораторії «Телестудія МДУ-медіа» Олексій Чишевич. Рецензування проходило у Запоріжжі за участі медійників та викладачів із Нідерландів, Швеції, Австрії та України.

Програми підготовки журналістів містять поглиблене вивчення основ журналістської професії, вільний вибір дисциплін для отримання додаткової кваліфікації з професій комунікаційного циклу, а також елементи дуальної освіти, що передбачають навчання на медіа виробництві, а саме на базі ПрАТ «ТРК «Євростудія», ТОВ «ТРО «Маріупольське телебачення» та ПрАТ «Газета «Приазовський робочий».

Разом зі студентами-журналістами, викладачами та роботодавцями експерти обговорили шляхи покращення якості підготовки фахівців за новими програмами. За підсумками зустрічі експертна комісія дала схвальні відгуки та рекомендації щодо покращення структури та змісту оновлених освітніх програм.

Міжнародний проєкт Еразмус+ DESTIN «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» дозволить професорсько-викладацькому складу кафедри соціальних комунікацій Маріупольського держуніверситету вдосконалити систему підготовки журналістів у Донецькому регіоні з урахуванням європейських стандартів вищої освіти.