Команда «DESTIN» із Запорізького національного університету успішно презентувала оновлені програми з журналістики

Факультет журналістики ЗНУ подолав черговий етап імплементації трирічного проєкту Еразмус+ КА2 DESTIN. У березні Президент EJTA (European Journalism Training Association), викладач Віндесгеймського університету (Нідерланди) Ніко Дрок, викладачка Fojo Institute of Linnaeus University (Швеція) Вероніка Менджун, експерт з якості освіти World University Service (Австрія) Марк Шварцлі, представниця Громадського радіо Ірина Кондратенко та представник Української асоціації студентів Костянтин Ковалішин провели низку зустрічей із адміністрацією і ректоратом, представниками навчального відділу університету, викладачами, студентами, випускниками і роботодавцями факультету журналістики. За підсумками цих зустрічей і попереднього вивчення документації експерти надали детальний звіт із рекомендаціями щодо покращення освітніх програм із журналістики.

Про результати рецензування розповіла доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова: «Міжнародні експерти проєкту DESTIN схвально оцінили роботу команди факультету журналістики ЗНУ. Йдеться про запровадження щосеместрових опитувань студентів щодо якості курсів, залучення випускників і роботодавців до обговорення змін у програмі. Цінним, на думку експертів, є розуміння професії команди ЗНУ і стейкхолдерів. Всі підкреслюють необхідність якісної журналістики. Такий спільний погляд колективу факультету, студентів, роботодавців є цінним надбанням, оскільки він є незамінним фундаментом для побудови академічних програм».

Команда факультету журналістики ЗНУ впровадила чимало змін у магістерську програму з журналістики. Попередня програма пропонувала набір дисциплін, які формували журналіста, науковця, викладача вишу. Нова журналістська магістерка позбулася насамперед педагогічного складника. Із нового навчального року магістранти журналістики розвиватимуться як аналітики в галузі ЗМІ, медіаменеджери та науковці. Низка навчальних дисциплін сприятиме набуттю актуальних, запитаних суспільством і ринком праці навичок і вмінь. Та найсуттєвішим є те, що зміни в оновленій програмі версії 2020 здійсненні з урахуванням запитів реальних і потенційних роботодавців, дисципліни формують інтегровані навички й актуальні в професії вміння, а студенти зможуть самостійно вибирати курси й оцінювати якість їхнього викладання.

Європейські експерти, рецензуючи оновлені програми із журналістики, висловили низку побажань. Вони переважно стосувались інтернаціоналізації програм із журналістики через ширше залучення студентства і викладачів до участі в програмах обміну. Експерти також порадили розширювати географію навчальних і виробничих практик за межі Запорізького регіону та глибше залучати студентів і стейкхолдерів до моніторингу якості освітніх програм на факультеті.