Розширюємо можливості проекту Destin: у Маріупольському державному університеті вивчають кращі європейські практики

В МДУ в рамках проєкту MEDIAHUB був організований майстер-клас директора Європейської асоціації підготовки журналістів Наді Віссерс «EUfactcheck – загальноєвропейський проєкт: ефективність, перевірка фактів, етика», який об’єднав учасників з усієї України.

Зустріч відбулася в онлайн-форматі за участю майбутніх журналістів, молодих дослідників журналістики і вчених з Києва, Сум, Тернополя та Маріуполя.

Надя Віссерс представила презентацію проєкту «EUfactcheck – загальноєвропейський проєкт: ефективність, перевірка фактів, етика», який вже об’єднав 20 шкіл журналістики країн Європи. Проєкт націлений на підвищення знань з  фактчекінгу. Вона розповіла про те, як європейські журналісти перевіряють інформацію, як важливо проводити репортажі, які базуються на фактчекінгу, а також про унікальні інструменти і блок-схеми EUfactcheck.

Проєкт EUfactcheck стимулює студентів із 20 шкіл журналістики працювати з аналітикою і перевіряти інформацію. Він має офіційний ресурс, який допомагає верифікувати дані і виявити фейкову інформацію. Європейська асоціація підготовки журналістів ставить перед собою амбітне завдання вивести проєкт на інституційний рівень в ЄС і пропонує українським університетам долучитися до цієї роботи.

Після презентації в ході дискусії учасники цікавилися інструментами, можливостями та особливостями перевірки інформації у європейських журналістів. Модерував дискусію голова ГО «Громадське радіо», міжнародний медіа-тренер, журналіст, теле- і радіоведучий Андрій Куликов.

Майстер-клас проводився в рамках проєкту «MediaHub», який реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Він об’єднав проєкт ЄС «Журналістська освіта за демократію в Україні: розбудовуємо стандарти, доброчесність та професіоналізм» Еразмус Плюс і проєкт «MediaHub», сприяючи підвищенню їх результативності. Реалізує проєкти кафедра соціальних комунікацій Маріупольського державного університету, менеджер проєктів – професор Світлана Безчотнікова.